Konferencja „Technologie i trendy w uczeniu"

15 grudnia w Hotelu Galaxy przedstawiciele branży szkoleniowej i doradczej spotkali się na konferencji „Technologie i trendy w uczeniu". Organizatorem wydarzenia był Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, instytucja Województwa Małopolskiego.

Organizacja konferencji związana była z upowszechnianiem Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno-Szkoleniowych MSUES. Podczas wydarzenia organizatorzy nagrodzili instytucje szkoleniowe posiadające znak jakości MSUES za wieloletnią współpracę oraz wysoki poziom świadczonych usług. Statuetki wręczył Wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Krzysztof Sułowski.

Podczas konferencji zorganizowano wystąpienia i panel ekspercki, w którym uczestniczyli dr Maciej Kawecki, dr Monika Frania, Monika Borycka, Tomasz Klekowski oraz Piotr Kozniewski. Tematem dyskusji był wpływ postępu technologicznego na trendy w uczeniu, między innymi gwałtowny rozwój technologii sztucznej inteligencji. Wydarzenie było też doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

Znak jakości MSUES jest związany z certyfikowaniem firm szkoleniowych pod względem jakości - wieloletnim przedsięwzięciem województwa małopolskiego ułatwiającym przedsiębiorcom i osobom indywidualnym wybór dobrej oferty szkoleń i doradztwa. Małopolska, jako jedyny region w Polsce, stworzyła własny system zapewniania jakości szkoleń. Dodatkowo od września 2017 roku certyfikacja MSUES obejmuje również usługi doradcze. Znak jakości MSUES, firmowany przez samorząd Województwa Małopolskiego i podpisywany przez Marszałka Województwa, jest przyznawany przez Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Centrum Zapewniania Jakości Kształcenia w WUP w Krakowie. Znak posiada obecnie blisko 300 firm szkoleniowych i innych instytucji. Przyznawany jest on na 3 lata.

Znak jakości MSUES jest uznanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (obok np. ISO) certyfikatem umożliwiającym wpisanie się firm szkoleniowych do Bazy Usług Rozwojowych (BUR). Z bazy tej korzystają przedsiębiorcy i osoby indywidualne, które mają małopolskie bony na szkolenia (projekty dofinansowane z programu Fundusze Europejskie dla Małopolski)